14 ознак того, як Одеса поборола "ватніків". ФОТО

Днями донецький ватажок бойовиків Захарченко знову заявив про те, що в деяких містах досі чекаю на "рускій мір". Серед тих, хто за його словами прагне стати частиною "молодої республіки" з усіма її "перевагами" була й Одеса.
Захарченка та його байки ніхто серйозно не сприймає, а я от бачила справжню українську Одесу, яка вражає сильніше, ніж західні регіони.
Українська Одеса - це за словами місцевих, до Майдану абсолютно "ватне" місто, яке ніби переродилося.
Українська Одеса - не розмовляє у суспільстві українською мовою, але переходить на неї до тих, хто нею говорить. А місцеві іноді відверто дратуються "мовним експериментам", оскільки не вбачають у них потреби.
Українська Одеса - це коли хлопець з іншого кінця маршрутки пропонує дівчині місце.
Українська Одеса - це коли, пояснюючи як швидше кудись доїхати, ледь не за руку переводять через дорогу і розтлумачують усе, як дитині.
Українська Одеса - це коли відома у місті людина проводить екскурсії безкоштовно, лише б порадувати туристів.
Українська Одеса - це жарти. І на кшталт таких: Всі, у кого не вистачило грошей на Одесу, поїхали до Туреччини. Але цьогоріч на Одесу вистачило багато в кого.
Українська Одеса - це україномовні пісні у вуличних музикантів, це кілька рядів публіки біля бандуриста.
Українська Одеса - коли вдягаєш вишиванку, щоб дещо здивувати незвиклу публіку, а в центрі міста вишиванок більше, ніж у містах на Західній Україні.
Українська Одеса - це коли українське без пафосу і показовості.
Українська Одеса - це синьо-жовтий в машинах і на балконах.
Українська Одеса - коли діти розповідають історії своїх двориків і люди просто пускають до себе в квартири, щоб показати як живуть одесити.
Українська Одеса - це там, де можна зустріти купу знайомих, яких рідко зустрічаєш вдома.
Українська Одеса - це котячий рай, де для бездомних тварин є водичка і їжа у кожному дворі.
А ще українська Одеса - це чисте море (так, мені попалося чисте море), дорогі бари, багато "пахлави медової", набридливі "живі фігури" біля крутого Оперного, пафосні ресторани і крутіші місця поза центром міста.